Лазерне омолодження особи

Лазерний промінь став свого часу справжнім проривом у косметології – у 75% випадків він зміг замінити ін'єкційні процедури та хірургічні втручання. Лазерне омолодження обличчя - це не тільки розгладження зморшок і складок, усунення надмірної пігментації, підвищення пружності та еластичності шкіри: промені здатні максимально розгладити рельєф епідермісу та видалити рубці, шрами. Доведено, що така процедура має і терапевтичну дію, полегшуючи процес лікування деяких дерматологічних захворювань.

Що таке лазерне омолодження особи?

Процедура виконується із застосуванням спеціальних апаратів, промінь переміщається поверхнею шкіри обличчя в «ручці» і проникає в глибину дерми. Високі частоти і нагрівання забезпечують руйнування старих клітин шкірних покривів, тоді як здорові тканини, що оточують, залишаються незмінними. Саме в них починаються процеси активного вироблення колагену, еластину – ці речовини необхідні відновлення пошкоджень. Оновлені шкірні покриви абсолютно здорові, повністю функціональні.

Залежно від того, яка зона обличчя потребує лазерного омолодження, лікар підбере оптимальну температуру впливу, що унеможливить утворення опіків.

Лазерне омолодження особи не є травмонебезпечною маніпуляцією, не потребує застосування загального наркозу та не передбачає тривалого реабілітаційного періоду із перебуванням пацієнта в умовах клініки.

Показання та протипоказання до лазерного ліфтингу

Лазерне омолодження особи – унікальна косметологічна процедура, яка надає комплексний вплив та вирішує одразу кілька проблем. Тому у неї дуже багато показань – у сучасній клініці лікарі рекомендують пройти курс із кількох сеансів за наявності:

  • зморшок у будь-якій зоні обличчя- Мімічних, вікових, глибоких складок;
  • зниженої пружності шкірних покривів- птоз (опущення повік), формування брилів, «поплив» овал обличчя;
  • зовнішніх дефектів на шкірі- рубці, шрами, сліди від акне та механічного видалення великих вугрів, розтяжки;
  • змін кольору обличчя- Поява на шкірі жовтих плям, сірого відтінку, повна відсутність природного рум'янцю;
  • надмірної жирності епідермісу- Супроводжується розширеними порами, частими появами вугрових висипів, сальним блиском;
  • набряклості та «мішків», темних кіл під очима;
  • купероза- судинні прояви на епідермісі типу "сіточок", "зірочок".

Незважаючи на те, що лазерне омолодження особи вважається безпечною процедурою, деякіпротипоказаннядо її проведення є:

  • періоди вагітності та годування дитини груддю;
  • онкологічні патології, незалежно від місця локалізації злоякісного новоутворення;
  • цукровий діабет будь-якого типу;
  • некоректна функціональність щитовидної залози з надмірним чи недостатнім синтезом гормонів;
  • розлади психічного характеру;
  • неврологічні захворювання типу епілепсії (супроводжується судомним синдромом);
  • схильність до утворення келоїдних рубців;
  • псоріаз, екзема, герпес із ознаками на обличчі.

Є й низка умовних обмежень – загострення хронічних внутрішніх патологій, підвищена температура тіла, менструація, ушкодження шкірного покриву у місцях ймовірного впливу лазерними променями: необхідно дочекатися відновлення загального стану здоров'я.

Переваги та недоліки лазерного омолодження шкіри

Ця процедура є однією з найбільш затребуваних і це не дивно - занадто багато у неї переваг, які лікар озвучує ще на первинній консультації:

  • під впливом лазерних променів відбувається активізація природних біологічних процесів у клітинах дерми – регенерація, обмін речовин, вироблення колагену та еластину;
  • процедуру можна проводити для будь-якого типу шкіри, незалежно від виразності вікових змін та наявних дерматологічних проблем (є одиничні винятки зі списку протипоказань);
  • ймовірність формування рубців та шрамів зводиться до нуля, зростає лише при ігноруванні рекомендацій фахівців щодо догляду за шкірою у реабілітаційний період;
  • алергічні реакція, ускладнення інфекційного характеру виключаються, хоча для хірургічних втручань та ін'єкційних методик вони притаманні;
  • відсутність повноцінного реабілітаційного періоду – лише за кілька днів шкірний покрив відновлюється, застосування лікарських засобів не потрібно;
  • побічні ефекти незначні, швидко зникають і відносяться до категорії нормальної реакції організму на агресивну дію.

Є й деякі «мінуси» лазерного омолодження шкіри:

  • для отримання вираженого ефекту потрібно пройти курс із кількох сеансів;
  • результати зберігаються на більш короткий період порівняно з уколами краси та хірургічними втручаннями;
  • потрібно виконання вимог до підготовчого періоду.

Всього три недоліки добре нівелюються перевагами лазерного омолодження особи!

Види лазерного омолодження

Ця процедура може проводитися за різними методиками – кожна з них відрізняється безпекою та високою ефективністю. Ще на консультації лікар розповість пацієнтові про кожен вид лазерного омолодження особи, вибір робитиметься з урахуванням індивідуальних параметрів – вік, вихідний стан шкірних покривів, наявність внутрішніх патологій та дерматологічних захворювань, вираженість вікових змін.

Аблятивні методи

Виконуються повноцінними чи фракційними лазерними променями. У процесі роботи лікар повністю очищає поверхневий шар епідермісу від «старих» клітин або ушкоджує їх на невеликій глибині. Відновлення шкіри відбувається за рахунок активного вироблення колагену, еластину та поділу клітин здорових тканин, що оточують місця впливу променем. Нова шкіра відрізняється пружністю, еластичністю та рівним тоном.

Аблятивні методи – це незмінне пошкодження епідермісу, тому реабілітаційний період вони будуть дещо довше, ніж в інших.

Фракційне

Лазерний промінь розсіюється через спеціальну сітку на мікропромені - пошкодження епідермісу стосується лише 20-25% площі, інші клітини залишаються незмінними та повністю функціональними. Така точкова дія сприяє випаровуванню рідини з клітин, швидкому оновленню регенераційних процесів. Недоторкані клітини починають виробляти колаген та еластин у великих кількостях – це необхідно для загоєння нанесених ушкоджень.

Так як фракційний вид лазерного омолодження особи має на увазі лише часткове пошкодження епідермісу, відновлення триває лише кілька днів.

Лазерна біоревіталізація

Мається на увазі поєднання двох методик - пошкодження клітин для стимуляції біологічних процесів та введення в шари дерми гіалуронової кислоти. Апарат подає короткі імпульси, багаторазово їх повторює – це дає можливість "розбити" мертві клітини. Паралельно лазер доставляє вибраний препарат на потрібну глибину – цей параметр задає лікар.

Лазерна біоревіталізація особливо доцільна до проведення при виражених ознаках старіння на обличчі – глибокі зморшки, заломи та складки. Відрізняється накопичувальним ефектом та пролонгованою дією – покращення зовнішнього вигляду відзначатиметься ще протягом 2-3 місяців після закінчення курсу процедур.

Повнопроменеве

На шкіру впливає повним променем, що призводить до пошкодження всього епідермісу. Такий метод відмінно підходить тим, хто має цілу низку косметичних і дерматологічних проблем. По суті після такого виду лазерного омолодження поверхневий шар обличчя оновлюється на 100%. Саме його косметологи призначають тим пацієнтам, які хочуть позбутися рубців, шрамів та слідів після акне.

Відрізняється тривалим відновленням – госпіталізація не буде потрібна, але взяти 7-10 днів відпустки варто, щоб відпочивати, проводити доглядові процедури та не хвилюватися щодо власного зовнішнього вигляду в період реабілітації.

Неаблятивний метод

Відмінно «працює» з провисанням шкіри, глибокими складками/зморшками, надмірною пігментацією. Він дозволяє за одну процедуру обробити одразу великий усток шкірних покривів – наприклад, усі зони обличчя. Перевага неаблятивного методу – ушкоджуються глибокі верстви дерми, епідерміс залишається незмінним.

Є у такого виду лазерного омолодження обличчя та приємний «побічний ефект» — крім омолодження, усунення пігментних плям, звужуються пори та стають мінімально помітними сліди від акне.

Поверхневий

Це найбезболісніший і найбезпечніший метод аналізованої процедури – у процесі впливу лазерних променів піддаються лише поверхневі клітини, навіть базальна мембрана залишається цілою. Така техніка добре вирішує проблему початкової стадії старіння, коригує тон обличчя, усуває нерівний рельєф.

Відмінна риса – відновлення триває лише 3 дні, а отримані результати зберігаються протягом 6-12 місяців.

Серединний

Рекомендований для проведення пацієнтам, у яких вже є зморшки, у тому числі і вікові, пігментні плями, легке опущення шкіри. Належить до категорії лазерних пілінгів, промені впливають на глибину не більше 1, 3 мм.

Процедура виконується з використанням анестезуючих гелів, після неї пацієнт може протягом 24 годин відчувати дискомфорт і навіть легкий біль. Реабілітація займає щонайменше 5 днів.

Глибокий

Лазерним променем ушкоджуються всі шари епідермісу, у тому числі і сосочковий. Процедура глибокого лазерного омолодження болюча, зате лише вона може вирішити проблему виражених вікових змін. Косметологи рекомендують таку методику пацієнтам віком 50 років та старше.

Реабілітація триває до 2 тижнів, але якщо виконувати всі призначення лікаря в цей період, то отримані результати зберігатимуться протягом 4 років (середній показник).

Як підготуватися до лазерного омолодження шкіри?

У рамках підготовчого етапу відбувається і первинна консультація у фахівця. Під час неї лікар оглядає шкіру обличчя, оцінює її стан, виділяє проблеми, виключає чи підтверджує наявність протипоказань. Відразу ж косметолог визначається з вибором методу лазерного омолодження та кількістю сеансів на курс. Далі даються рекомендації пацієнтові щодо підготовки до процедури – вона починається за 14 днів до призначеної дати. Що важливо виконати:

  • не наражати обличчя на вплив ультрафіолетових (сонячних) променів, не відвідувати солярій;
  • відмовитися від проведення будь-яких косметичних процедур, пов'язаних з порушенням/пошкодженням шкіри – пілінги, чищення обличчя;
  • припинити вживання деяких ліків (фторхінолонів, діуретиків, сульфаніламідів, нестероїдних протизапальних) – тільки після консультації з лікарем.

За 3 дні до призначеної дати проведення лазерного омолодження особи потрібно відмовитися від вживання алкогольних напоїв, бажано припинити курити (або радикально скоротити кількість цигарок), не вводити до раціону харчування продуктів із категорії алергенів (полуниця, шоколад, малина, цитрусові, морепродукти).

Процедура лазерного омолодження

Починається власне процедура з контрольного огляду особи – лікар повинен переконатися, що на поверхні шкірних покривів відсутні запалення, подряпини, свіжа засмага. Після цього лазерне омолодження виконується поетапно:

  1. Очищення обличчя від залишків декоративної косметики, пилу та бруду– проводиться із застосуванням професійних тоніків та лосьйонів, у складі яких немає спирту.
  2. Дезінфекція шкіри– особа обробляється антисептичним розчином, що запобігає проникненню в епідерміс інфекційних агентів.
  3. Анестезія- Виконується не при кожному виді процедури, але на вимогу пацієнтки обов'язково наноситься анестезуючий гель. Після цього лікар вичікує 15-20 хвилин - цього часу достатньо, щоб проявилися знеболювальні властивості нанесеного засобу.
  4. Власне обробка шкіри лазером. Пацієнт може відчувати тепло, легке поколювання, печіння. Обов'язково на обличчя спрямовують струмінь холодного повітря - це полегшує стан, знижує інтенсивність неприємних відчуттів.
  5. Нанесення заспокійливої маски– купірує запалення, сприяє швидкому усуненню набряклості, почервонінь, знижує виразність сверблячки.

Відразу після закінчення сеансу пацієнт може залишити клініку, попередньо отримавши від лікаря рекомендації щодо проведення відновлювального періоду.

Лазерне омолодження особи: фото до та після

до та після лазерного омолодження

Відновлення після процедури

Тривалість відновлювального періоду залежить від цього, який вид лазерного омолодження особи застосовувався. Мінімальний термін – 2-3 дні, але найчастіше для реабілітації потрібно 5-10 днів. Незалежно від того, яка методика була використана, у перші 24 години після сеансу категорично заборонено торкатися обличчя руками і навіть вмиватися. У наступні 3 дні відновлення:

  • категорично заборонено приймати теплові процедури – відвідування лазні, сауни, прийом гарячої ванни варто відкласти;
  • не можна для вмивання використовувати воду «з-під крана» — вона відрізняється високим вмістом хлору, що призводить до опіків та подразнень;
  • не потрібно довго перебувати на вулиці – ультрафіолетові промені (вони проникають навіть крізь щільну хмарність) спровокують сильну пігментацію;
  • не можна використовувати для очищення косметичні засоби з етанолом у складі, а при вмиванні застосовувати мочалку або скраби (навіть м'які, щадні);
  • щодня 2-3 рази обробляти обличчя зволожуючим кремом;
  • 1 раз на день наносити на шкіру засоби з пантенолом.

Протягом 2 місяців після цієї процедури категорично заборонені хімічні пілінги! І навіть у похмуру погоду потрібно буде наносити сонцезахисний крем з високим індексом SPF.

Примусово видаляти скоринки, чухати обличчя не можна – це може спровокувати утворення рубців і шрамів, позбутися яких вийде лише хірургічним шляхом.

Можливі ускладнення та наслідки

Відразу після сеансу шкіра обличчя стає червоною, сильно свербить, турбує печіння – це нормальна реакція на пошкодження епідермісу та глибших шарів дерми. Якщо дискомфорт сильно виражений, варто прийняти антигістамінні таблетки, на вибір яких дасть рекомендації лікар-косметолог. На 2 добу після лазерного омолодження обличчя починається активне лущення. Перелічені ефекти - це норма, робити якісь дії не потрібно, досить суворо дотримуватися рекомендацій щодо реабілітації, дані фахівцем.

Якщо ж на шкірі обличчя:

  • з'явилися висипання як дрібних прищів;
  • присутні ознаки запалення;
  • почали утворюватися рубці чи шрами,

то варто звернутися до клініки для консультації. Найчастіше подібне відбувається, якщо сам пацієнт не дотримувався правил відновлювального періоду.

Думки про лазерне омолодження

Наші пацієнти залишають лише позитивні відгуки про будь-який вид лазерного омолодження обличчя. Це пов'язано не лише з властивостями та можливостями процедури, а й з високим професіоналізмом лікарів, що працюють. Вони мають достатні знання, досвід, працюють на сучасному сертифікованому обладнанні і суворо дотримуються міжнародних протоколів з проведення сеансів.

Поширені запитання

Будь-яке питання щодо процедури можна поставити косметологу ще на первинній консультації. Але оскільки більшість із них стандартні, нижче розташовані відповіді на найпопулярніші.

Кому можна проводити лазерне омолодження шкіри?

Чоловікам та жінкам віком 18 років і старше. Важливо, щоб вони не мали стану, які входять до переліку протипоказань. Лазерне омолодження шкіри обличчя – чудова альтернатива хірургічному втручанню.

Який ефект дає процедура, окрім омолодження?

Лазерним променем можна видалити рубці та шрами, татуювання, сліди від акне та вугрової висипки. Відбувається загальне оздоровлення шкірних покривів - припиняться запальні процеси, зменшиться вироблення сального секрету, звузяться пори.

Скільки триває один сеанс лазерного омолодження обличчя?

Одна процедура триває 30-60 хвилин. Якщо лікар застосовується місцевих анестезуючих засобів, то тривалість сеансу збільшується на 15-20 хвилин (час дії гелю).

Коли з’являться перші результати?

Відразу після реабілітації шкіра обличчя змінюється. Вона стає гладкою, без пігментних плям, підтягнутою, пружною, розгладжуються дрібні зморшки.

Чи можна поєднувати лазерне омолодження особи з іншими процедурами?

Так, але обмежено і лише після консультації з косметологом! Після закінчення курсу допускається ін'єкційне введення філерів, ботулінотерапія.

Скільки потрібно процедур?

Зазвичай рекомендується пройти курс із 2-5 сеансів з перервою в 2-4 тижні.

У професійній клініці фахівці готові надати комплексну послугу з лазерного омолодження особи – від первинної консультації до контролю стану шкірних покривів у період реабілітації. Спейіалісти працюють тільки на професійному устаткуванні, процедура проводиться у суворій відповідності до існуючих протоколів, що зводить до нуля ризик розвитку побічних ефектів та ускладнень.