Топ-10 методик естетичної медицини: герої нашого часу

естетичне омолодження шкіри обличчя

Щороку Американське товариство естетичної та пластичної хірургії (ASAPS), одне з найавторитетніших професійних об'єднань, публікує статистику попиту послуг. У 2016 році до топ найбільш популярних напрямків у нехірургічній косметології увійшли ін'єкційні та лазерні методики: ботулінотерапія, ін'єкції гіалуронової кислоти, лазерне видалення волосся, лазерне шліфування шкіри, а також фотоомолодження, мікродермабразія та інші.

У нашій статті ми розповімо про найпопулярніші методики «медицини краси».

Ін'єкційні методики у косметології

Ін'єкції популярні перш за все тому, що дозволяють отримати потрібний результат без хірургічного втручання. Види ін'єкцій різняться залежно від глибини, яку вони виробляються: від поверхневих шарів шкіри до глибоких — м'язових — шарів. Відрізняється і тривалість ефекту: від кількох тижнів за кілька років.

Охарактеризуємо основні ін'єкційні методики, які сьогодні застосовують у косметології.

Ботулінотерапія

Це запровадження препаратів, виготовлених з урахуванням ботулотоксину, виробленого бактеріями Clostridium botulinum. Його дія блокує передачу нервового сигналу до м'язів, тому вони розслаблюються. Спочатку за допомогою ботулінотерапії лікували розлади, пов'язані зі спазмами, наприклад тики, а пізніше стали використовувати для розгладження зморшок.

Показаннями до застосування ботулотоксину в косметології є мімічні зморшки – у куточках та навколо очей, на лобі, у куточках рота, носогубні складки, а також зміни овалу обличчя. Зморшки середньої глибини за допомогою ботулотоксину розгладжуються, звертаючи назад низку вікових змін.

Процедура не проводиться, якщо у пацієнта запальні захворювання шкіри, порушення згортання крові, якщо він проходив лікування антибіотиками та антикоагулянтами. Протипоказаннями також є ниркова або печінкова недостатність, індивідуальна непереносимість препаратів ботулотоксину, парези лицьових м'язів. Ін'єкції не виконуються жінкам під час вагітності та лактації. З обережністю лікарі ставляться до пацієнтів, які мають схильність до набряків обличчя, грижі повік, порушення мозкового кровообігу.

Підготовка до процедури не потребує серйозних обмежень: рекомендується уникати фізичних навантажень, не вживати алкоголю. Ін'єкція за допомогою тонких голок зазвичай не завдає дискомфорту. Лікар може виконати процедуру до 25 ін'єкцій в одну область особи. На це потрібно 10-15 хвилин. Ефект можна оцінити через 2 тижні. Зморшки розгладжуються за рахунок розслаблення м'язів, але при професійно зроблених ін'єкціях міміка та вираз обличчя зберігаються.

Результат ботулінотерапії оборотний, ефект триває від 3 до 6 місяців. Після цього рухливість мімічних м'язів повністю повертається.

На замітку

Одна одиниця дії дорівнює 3×107 молекул ботулотоксину. Дозування (кількість одиниць дії) визначає косметолог. У середньому йдеться про такі цифри:

  • область чола - 20-30 одиниць;
  • підборіддя - до 10 одиниць;
  • зона навколо очей – 24 одиниці;
  • ніс і перенісся - 10 одиниць.

Контурна пластика

Під час процедури лікар використовує спеціальні препарати-наповнювачі (філери), котрі коригують зморшки, контур обличчя та окремі його ділянки. Сучасні ін'єкції в косметології виконуються з використанням філерів, які дозволяють досягати так званого ефекту 3D-моделювання за збереження всіх особливостей обличчя.

На замітку
Більшість сучасних філерів виготовляються на основі гіалуронової кислоти. Вона входить до складу міжклітинної речовини, відіграє велику роль у підтримці водного балансу тканин та їх відновленні у разі пошкодження. Ін'єкції гіалуронової кислоти не тільки сприяють зволоженню тканин, але й стимулюють власний виробіток каркасних білків — колагену та еластину.

Показаннями для контурної пластики є зморшки, складки, нечіткий овал обличчя. Протипоказаннями – онкологічні захворювання, цукровий діабет, захворювання сполучної тканини, шкіри, порушення згортання крові, вагітність та лактація, індивідуальна непереносимість.

Контурна пластика не потребує особливої підготовки. Ряд препаратів для неї містить у своєму складі анестетик, інакше лікар може зробити місцеву анестезію. Після контурної пластики в області ін'єкцій можливі набряки, синці та ущільнення, які самостійно проходять протягом кількох днів.

Ефект контурної пластики може зберігатися до двох років.

Біоармування

Гіалуронова кислота знайшла застосування в біоармуванні - особливій процедурі, в результаті якої формується "внутрішній каркас" обличчя. Якщо шкіра пацієнта втратила тонус, виглядає в'ялою, тьмяною, якщо є дрібні зморшки та ознаки птозу, то лікар вводить за лініями провисання препарати, що підтримують тонус шкіри зсередини. При цьому лікар може спрогнозувати, як саме формуватимуться зморшки, і за рахунок введення препаратів гіалуронової кислоти запобігти їх виникненню.

Біоревіталізація

Ін'єкції також показані для зволоження та насичення поживними речовинами шкіри певної зони. У такому разі йдеться про процедуру біоревіталізації. З її допомогою можна покращити стан шкіри рук, декольте, шиї, обличчя.

Ін'єкції протипоказані за наявності у пацієнта запальних захворювань шкіри, алергії до компонентів препарату. Період вагітності, лактації, а також загострення соматичних захворювань також є перешкодою і для біоревіталізації, і для біоармування.

Спеціальна підготовка перед запровадженням гіалуронової кислоти не потрібна. Невелика почервоніння шкіри після біоревіталізації проходить протягом кількох годин. Ефект дотримується до 12 місяців. Біоревіталізація виконується зазвичай із частотою раз на 1–2 місяці.

Векторний ліфтинг

Щоб підтягнути шкіру певних зон (наприклад, в області вилиць, підборіддя), лікарі використовують векторний ліфтинг. Він схожий на біоармування, тільки препарат вводиться по декількох паралельних лініях у напрямку бажаного ліфтингу.

Для векторного ліфтингу застосовуються препарати гіалуронової кислоти, а також гідроксиапатиту кальцію. Вибір на користь других робиться, якщо потрібний ліфтинг області, схильної до набряків. Терміни розсмоктування цього препарату довше, ніж у гіалуронової кислоти – до 3 років.

Плазмоліфтінг

Суть цієї методики у введенні пацієнту плазми його власної крові, що містить тромбоцити. У плазмі є безліч біологічно активних компонентів, що стимулюють клітинне зростання, беруть участь у метаболізмі, і, що дуже важливо, власна плазма крові не є для організму чужорідною субстанцією. Отже, не відкидається і викликає алергічних реакцій.

Плазмоліфтинг покращує мікроциркуляцію у шкірі, нормалізує водний баланс, посилює місцевий імунітет. Процедуру виконують, якщо у пацієнта почали з'являтися дрібні зморшки, перші вікові ознаки для відновлення здоров'я шкіри (наприклад, після сонячного опіку). Також плазмоліфтинг може посилювати ефект від інших косметологічних процедур.

У плазмоліфтингу теж є низка протипоказань, хоча вони нечисленні:

  • онкологічні захворювання, гепатит, захворювання крові;
  • вагітність та період лактації;
  • інфекційно-запальні захворювання шкіри;
  • загострення хронічних захворювань, гострі інфекції.

Для проведення плазмоліфтингу у пацієнта з вени береться 20-40 мл крові. Далі вона центрифугується у спеціальному режимі для одержання фракції плазми з великим вмістом тромбоцитів. Потім лікар вводить отриману фракцію внутрішньошкірно мікропапул по всій зоні обробки. Стандартний курс включає 4 сеанси з інтервалом 7-14 днів, а ефект може зберігатися до двох років. Проте курс рекомендується повторювати щорічно.

Мезотерапія

Введення препаратів шляхом мікроін'єкцій безпосередньо у шкіру для покращення її властивостей. Мезотерапію застосовують для додаткового харчування та зволоження шкіри, профілактики старіння. Використовується також для боротьби з розтяжками, для стимуляції росту і життєвої сили волосся. Для ін'єкцій можна використовувати не тільки монопрепарати, а й мезотерапевтичні коктейлі, які мають комплексну дію. При поверхневому введенні біоревіталізація та плазмоліфтинг також розглядаються як варіанти мезотерапії.

При великій площі, що обробляється, лікарі застосовують спеціальні апарати — інжектори. Необхідність анестезії визначається індивідуальною чутливістю пацієнта.

Ін'єкційні методики привабливі в першу чергу для пацієнтів, які побоюються операцій. Але варто враховувати, що завжди можливе виникнення індивідуальної реакції на препарат, яку складно передбачити заздалегідь. Крім того, ін'єкції несуть небезпеку утворення гематом, зміни кольору шкіри, фіброзу – формування у місці ін'єкції ущільнення. Всі ці ризики потрібно попередньо обговорити із лікарем.

Як свідчить статистика. . .
…жінки у віковій категорії від 35 до 64 років становлять близько 60% усіх, хто звертається за допомогою до косметологів.

Лазерні технології в естетичній медицині

Суть лазерного впливу можна зрозуміти, розшифрувавши абревіатуру LASER – «посилення світла за допомогою індукованого випромінювання». Тобто лазер — це пристрій, який «концентрує» електромагнітне випромінювання на дуже потужний спрямований промінь. Саме за рахунок цього лазерним променем можна впливати прицільно, точно та імпульсно.

Застосування лазера в косметології можливе за кількома напрямками.

Лазерне омолодження

Методика ґрунтується на нагріванні променем шкіри. Ця дія короткострокова, тобто не призводить до серйозних ушкоджень. Однак його достатньо, щоб викликати як відповідь реакції запалення. В результаті в шкірі стимулюється вироблення колагену, а він є структурним білком, надає пружності та тонусу. Зморшки у своїй дії хіба що «виштовхуються» назовні.

Показаннями для лазерного омолодження є дрібні зморшки, видима судинна сітка, розширені пори, птоз м'яких тканин, порушений овал обличчя, наявність на шкірі рубців, постакне, друге підборіддя, надмірна пігментація. Процедура протипоказана, якщо у пацієнта є запалення та пухлини в галузі обробки, псоріаз, захворювання шкіри. Омолодження лазером не проводиться під час вагітності або якщо у пацієнта сильна засмага. Особливої уваги вимагає проведення процедури у хворих на цукровий діабет, гіпертонію, стенокардію, у пацієнтів із захворюваннями крові тощо.

Глибоке лазерне омолодження не потребує спеціальної підготовки та проводиться без анестезії. Для отримання стійкого ефекту необхідно зробити 3-4 процедури з інтервалом на місяць.

Фракційний фототермоліз

Зморшки, пігментні плями, розширені пори, рубці на шкірі, «гусячі лапки», розтяжки, невеликі дефекти судин – усі ці проблеми можна вирішити, якщо зробити процедуру фракційного фототермолізу.

Це також лазерна технологія естетичної медицини, але тут промінь має свої особливості. Він розділений на кілька мікропроменів (фракцій), кожен з яких не товщі за людське волосся. Всі вони впливають на мікроскопічні ділянки шкіри, і таким чином виходить своєрідна сітчаста обробка — ділянки, на які впливав лазерний промінь, чергуються з ділянками, на яких впливу не було. На оброблених ділянках колаген і еластин руйнуються, а в клітинах, що залишилися недоторканими, запускаються процеси відновлення «втрат». Це оновлює шкіру, підвищує пружність, тонус, покращує зовнішній вигляд.

Фракційний фототермоліз – процедура, яку можна проводити навіть на чутливих ділянках обличчя, наприклад, на повіках. Протипоказаннями до нього є вагітність, онкологічні захворювання, цукровий діабет, інфекційні захворювання чи захворювання шкіри на стадії загострення.

Відновлення після фракційного фототермолізу відбувається швидко, буквально протягом тижня, а базальний шар епідермісу приходить у норму протягом першого дня. Щоб ефект був більш вираженим, лікарі рекомендують відвідати 3-4 сеанси з інтервалом на місяць.

У разі підвищеної чутливості пацієнту проводять процедуру із застосуванням знеболювального гелю, але в більшості випадків без цього можна обійтися.

SMAS-ліфтінг

Англійська абревіатура SMAS – superficial muscular-aponeurotic system – розшифровується як «підшкірний м'язово-апоневротичний шар». Його утворюють м'язи та зв'язки. Ліфтинг цього шару дозволяє досягти хороших результатів. Тобто, підтягуючи шкіру, ми боремося з поверхневими зморшками, а впливаючи на SMAS, згладжуємо глибші складки.

SMAS-ліфтінг виконується на ультразвуковому апараті. Розігріваючи глибокі шари шкіри та м'язів, ультразвукова хвиля викликає їх скорочення, активізує вироблення структурних білків. Прискорення обмінних процесів призводить до покращення зовнішнього вигляду.

Досить часто ліфтинг SMAS рекомендують пацієнтам, які з тих чи інших причин не хочуть йти на операцію хірургічної підтяжки. Друга категорія пацієнтів, кому підходить SMAS-ліфтинг, - ті, хто робив хірургічну підтяжку та прагне продовжити результат.

Під час процедури за допомогою ультразвуку косметолог «бачить» глибокі верстви, оцінює стан м'язів та фасцій. Відповідно і лікувальна дія енергетичного ультразвуку направляється лікарем на необхідну глибину на потрібні м'язи, фасції та зв'язки.

SMAS-ліфтинг не потребує спеціальної підготовки. Процедура помірковано болісна, прийом анальгетика дозволяє комфортно її перенести. Ефект частково видно вже відразу після процедури, а повною мірою оцінити результати ліфтингу можна через три місяці.

Ін'єкційні методики у косметології та лазерна естетична косметологія дозволяють вирішити багато завдань, які ще кілька років тому вимагали операції. Продовжити молодість — мрія не лише жінок. Сьогодні до послуг косметологів звертаються і молоді люди, і чоловіки, котрі раніше рідко відвідували косметологічні клініки. А можливість вирішити багато проблем без хірургічного втручання, звичайно, робить естетичну медицину все більш привабливою та затребуваною.

Як вибрати косметологічну клініку

Напевно, кожен відвідувач центрів краси скаже, що один із ключових моментів у виборі «своєї» клініки та «свого» лікаря — індивідуальний підхід, який реалізує (або не реалізує) фахівець. Про те, в чому полягають нюанси поєднання особистісного та об'єктивного підходів, розповість косметолог:

«Працюючи в косметології, ми не можемо діяти лише виходячи зі своїх переваг та міркувань. Ми повинні враховувати очікування пацієнта, його настрій, у тому числі його сумніви та побоювання. Тут на вирішальній ролі грає досвід фахівців. Наприклад, у клініці «Градієнт» працюють лікарі-косметологи з вищою медичною освітою, спеціалізацією в галузі естетичної медицини, а також навчання за сучасними методиками. Це дає можливість глянути на проблему ширше.

І не можна не згадати про важливість сучасного обладнання. Виробники йдуть шляхом удосконалення апаратів, і клініки, а також самі пацієнти, безумовно, звертають на це увагу».

Естетична медицина та косметологія дає можливість коригувати багато недоліків зовнішності, наприклад, зморшки, шрами, вугри, що покращує зовнішній вигляд та продовжує молодість.

Мімічні зморшки, що видають вік, можна усунути за допомогою таких косметичних процедур, як внутрішньошкірна контурна пластика обличчя.

Сучасні технології в медицині допомагають вирішувати багато косметичних проблем без застосування радикальних заходів.

Вартість косметичних процедур залежить від складності завдання, галузі корекції та обсягу робіт.

Задати питання можна на первинній консультації лікаря-косметолога.